Artiklid

Akne
Akne on kõige levinum nahahaigus, mida esineb kuni 85% noorukitest vanuses 12–25 aastat.
Kuiv nahk
Pidev kätepuhastamine on küll pandeemia ajal hädavajalik, ent paneb käenaha korralikult proovile. Kui levinumaid antiseptiku variante ehk geeli, spreid ja salvrätikuid omavahel võrrelda, on nahaarst Ave Vahlbergi sõnul geel käte suhtes kõige õrnem, kuna võib sisaldada glütseriini, mis kaitseb naha loomulikku lipiidkihti.
Kuiv nahk
Sagedase kätepesu ja desinfitseermise tõttu pandeemia ajal on oht naha ärrituse, kuivuse,
lõhede ja ekseemi tekkeks.
Melanoom
Tätoveeringu tint ei suurenda melanoomi tekke riski, kuid tätoveeringus peituvat melanoomi on raskem diagnoosida.
Melanoom Sünnimärk
Kuigi meestel esineb nahavähki poole vähem kui naistel, sureb neid sellesse haigusse poole rohkem. Sest nad avastavad haiguse liiga hilja!
Melanoom Sünnimärk
Surmava melanoomi kohta on mitmeid eksitavaid müüte. Näiteks, et melanoom tekib alati sünnimärgist ja liigse päikesekahjustuse korral. Inimesed arvavad ka, et melanoomi eest kaitseb päikesekreem.
Melanoom Sünnimärk
Päikesekreem paraku pigem soodustab nahavähi teket, kuna inimesed, kes kasutavad päikesekaitsefaktoritega kreeme ei põle ära ja viibivad väga kaua aega UV-kiirguse käes. Nende kumulatiivne ehk elu jooksul kogutud doos on sel juhul väga kõrge ja seetõttu võidakse ühel hetkel nahavähki haigestuda.
Melanoom Sünnimärk
When used correctly, dermoscopy is an essential tool for helping clinicians in the diagnosis of skin diseases and the early detection of skin cancers.
Psoriaas
Psoriaas on tundmatu etioloogiaga krooniline põletikuline nahahaigus, mis kahjustab nahka, küüsi ja liigeseid. Haigus kulgeb ägenemiste ja remissioonidega ning seda põeb 1–3% rahvastikust.