Valdkonnad
Akne on kuid ja aastaid kulgev haigus, mis väljendub rasunäärmete avavuste ummistumises (komedoonid) ja punetavate pindmiste sõlmede ning mädavillidena, harvem nahaaluskoes olevate tsüstide ja mädakolletena.
Armide ravi sõltub armi liigist. Liiglihaga arme ravitakse süsteravimitega, rõhuraviga ja laserkirurgiliselt. Kõhetunud (vähese armkoega) arme ravitakse süsteravimitega ja laserraviga.
Esimesed vananemisnähud on tihti kortsud otsmikul, kaelal ning silmade, põskede ja huulte ümber. Kortsud on inimese näole omased, kuid paljud tunnevad, et kortsud muudavad väljanägemist vanemaks ja väsinumaks.
Käteekseem võib olla kulult äge (laigud, villid, turse kätel, nahk on “krobeline”) ja krooniline (lõhed, erosioonid, nahk pakseneb). Käteekseem nõuab pikaajalist raviplaani ja -režiimi.
Kuiv nahk, kui sellega ei kaasne löövet ega unehäiret, võib vajada ainult niisutavate kreemide rohket kasutamist. Kui kreemide kasutamisest nahaseisund ei parane, on mõistlik konsulteerida nahaarstiga.
Mitu korda päevas peate higistamise tõttu riideid vahetama ja/või pesema (ilma olulise füüsilise aktiivsuseta)? Kui oluliselt häirib käte ja jalgade higistamine igapäevaelu?
Melanoom on pigmentrakuline pahaloomuline kasvaja. Avaldub reeglina pigmenteerunud laiguna nahal. Võrreldes teiste sama isiku nahal olevate uudismoodustistega erineb melanoom suuruse, värvuse või koetiheduse poolest.
Psoriaas on krooniline nahahaigus, mis avaldub punetavate, ketendavate laikude ja naastudena nahal, on varieeruva kuluga ja võib kahjustada küüsi ja liigeseid.
Kui sünnimärke/neevusi on palju, on soovitatav lasta neid sagedusega 1-2 korda aastas nahaarstil kontrollida (kaardistada), kuna risk haigestuda melanoomi on suurem kui neil, kel sünnimärke vähe.
Kõva konsistentsiga healoomulised sõlmed nahal/limaskestal.